René Vyskočil

Inštruktor Krav Maga 1° Darga, 16-ročné skúsenosti v armáde,  1° Dan v Karate a tréner Kick boxu.

Tréner, ktorý vám dá zabrať na každom tréningu, na ktorý práve kvôli nemu veľmi radi prídete.

Kvalifikácia

ČIERNY PÁS 1°Darga KRAV MAGA
OSOBNÁ OCHRANA OSOB
1°DAN KARATE

Úspechy

Osobná Ochrana Osôb a vodič VIP
(7 týždňová stáž v FR)
Prvý v poradí s priemerom 19,2/20
Mnohonásobné úspechy v Karate na Slovensku a Francúzsku

Skúsenosti

Inštruktor KRAV MAGA
Viacnasobné vojenské misie
Tréner Kick Boxu

 

 

Ako žiak na základnej škole, som sa často bil s rovesníkmi a staršími deťmi. Niežeby som bol bitkár, skôr som bol slabší. Nerešpektovali ma, preto som mal potrebu presadiť sa. Vo veku 14 rokov som si kúpil knihu Karate, ktorá ma zaujala a začal som s výukou ako samouk. O pár mesiacov na to som sa pochytil so silnejším spolužiakom a skončilo to v môj prospech. To ma ešte viac motivovalo na ďalší školský rok. Keď som nastúpil na strednú školu, začal som trénovať Karate. Tam si ma všimli vyššie technické stupne, a hneď od začiatku ma počas tréningov brali bokom a učili všetko potrebné, aby som napredoval rýchlejšie. Po prvom páskovaní som začal súťažiť a v krátkej dobe prišli aj prvé úspechy. Tomuto športu som sa venoval dlhú dobu. Počas základnej vojenskej služby som naďalej zápasil a často vyhrával. Po dosiahnutí čierneho pása (1°dan) v Catania na Sicíli (Taliansko) som sa pustil aj do tréningov Kick Boxu, kde som tiež súťažil a stal sa potom trénerom Kick Box klubu Levice. Bol som spokojný, ale vnútorne som cítil, že mi niečo chýba a potrebujem viac.

Po odchode do zahraničia som pokračoval v Karate-jutsu a občasne sa vracal ku Kick Boxu.
V roku 2008 ma kamarát prehovoril, aby som si vyskúšal KRAV MAGA (boj z blízka). V začiatkoch som tejto najdokonalejšej sebaobrane neveril, ale po krátkom čase ma zaujala a začal som chápať jej význam. Presvedčil som sa, že je to to, čo som vždy hľadal. Jej využitie je komplexné, pretože je to ten najlepší výňatok zo všetkých bojových umení. Až do roku 2011 som sa venoval dvom športom naraz a tak som bol vyťažený od pondelka až do piatka.

KRAV MAGA ma zaujala až natoľko, že som hodil Karate na klinec.
KRAV MAGA ma zaujala aj preto, že nemá žiadne pravidlá. Účelom je zneškodniť útočníka hocijakým a najrýchlejším spôsobom. Všetko čo je v športe zakázané je pri sebaobrane KRAV MAGA povolené.

V 2009 som sa presťahoval do 150km vzdialeného mesta a nejaký čas som nemohol nájsť dobrý klub. Nakoniec som sa dozvedel o klube Krav Maga Mauguio Montpellier, kde sú trénermi David ALLOUCHE 5°Darga a Jean-Charle Amar 1°Darga (vice-president) federácie FEKM (Fédération Européenne de Krav Maga – RD).
Napriek veľkej vzdialenosti som si klub veľmi rýchlo obľúbil, hlavne kvôli profesionalite a motivácii venovať sa svojim zverencom. Už po krátkom čase si David (jeden z trénerov), všimol moje rýchle napredovanie, stali sa z nás priatelia a umožňoval mi chodiť na tréningy skôr, kde som sa mohol pripravovať ešte lepšie na páskovanie.
Počas letných a zimných mesiacov som sa zúčastňoval rôznych stáží pre lepšie zdokonaľovanie sa a napredovanie v KRAV MAGA. Zároveň som spoznával nových ľudí a „elitu“ medzi, ktorú patrí neodmysliteľne Richard DOUIEB (zakladateľ našej federácie FEKM-RD), ako aj Steve SCHMITT 5°Darga (aktuálny prezident Európskej federácie), Gilles HASSINE 5°Darga, David FITOUSSI 5°Darga, Michael OBADIA, Yannick FEDERKEIL a mnoho ďalších.

Začiatkom leta 2013 som zmenil klub a počas krátkej doby trénoval v Krav Maga Méditerranée Nice a neskôr v Krav Maga PACA, kde som v roku 2015 dosiahol 1°Darga (čierny pás). Hneď na to som sa začal pripravovať na INŠTRUKTORSKÝ Kurz, ktorý som ukončil pred komisiou začiatkom roku 2016.
Krátko po návrate na Slovensko som začal rekreačne trénovať rôznych záujemcov vo Zvolene. Po zistení, že je o takéto tréningy záujem, založil som vlastnú Slovenskú federáciu www.kravmaga-slovakia.sk so súhlasom a pod vedením Európskej Federácie Krav Maga-RD.

Náš klub sa každým rokom rozrastá a úroveň klubu neustále rastie.

Týmto by som sa chcel poďakovať mojím trénerom a všetkým, ktorí mi pomáhali a podporovali v uskutočnení môjho sna.
Ďakujem.