Úvod

1. KRAV MAGA:

Krav Maga v hebrejčine znamená boj zblízka. Môžeme ho rozdeliť na dve základné kategórie a to Sebaobrana a Boj z blízka.

2. SEBAOBRANA:

To je hlavná podstata Krav Maga. Obsahuje veľa techník, ktoré majú za cieľ umožniť osobám ubrániť sa pred útokom, minimalizovať zranenia a prekonať útočníka. Táto časť technického programu Krav Maga zahŕňa základné pohyby obrany pred rôznymi druhmi útokov; či už útočníkom ozbrojeným alebo bez zbrane a v rôznych pozíciách: stojaci, sediaci, kľačiaci alebo ležiaci.

3. BOJ Z BLÍZKA:

Toto už je viac prepracovaný systém Krav Maga. Učí, akým spôsobom neutralizovať protivníka rýchlo a efektívne. Zlučuje elementy skutočného boja: taktiku, úniky, finty, pripojenie rôznych úderov, psychologické aspekty boja, a pod. Tieto elementy rozvíjanej na tréningoch dovoľujú získať odolnosť a kontrolu v prípade priameho ohrozenia.

4. PREČO TRÉNOVAŤ SYSTÉM KRAV MAGA:

Krav Maga vznikla v dôsledku historických skutočností, kedy mala umožniť mladým Židom žijúcim v Československu (Bratislava) brániť sa pred útokmi a agresiou sfanatizovaných fašistických gangov.
V dnešnej dobe v Slovenskej republike našťastie nemusíme trénovať Krav Maga na účely boja o prežitie nás alebo našich najbližších. Toto je komfort, ktorý veľa ľudí nedokáže oceniť, napriek tomu, že to nič nestojí.

V dnešnej dobe trénujeme Krav Maga pre pocit bezpečia, zdravie, duševný odpočinok – je to výborný funkčný tréning. Oddýchnete si, zašportujete, zlepšíte fyzickú kondíciu a veľa sa naučíte.
Budujeme v sebe potenciál pre prežitie zdravého a kvalitného života. To je poslanie Krav Maga – je to spôsob života – cesta.

Pre ľudí, ktorí prichádzajú do našich oddielov, je Krav Maga ideálny spôsob, ako získať skvelú kondíciu, rozvíjať sa a realizovať sa.
V našich oddieloch panuje skvelá atmosféra, láskavosť, priateľstvo a vzájomná podpora. Sú tu ľudia, ktorí majú aktivitu radšej než len pasívne vysedávanie pri televízii alebo počítači. Hľadať priateľov ide aj inak, než len na obrazovkách telefónu, alebo na sociálnych sieťach. Priatelia v našich oddieloch sú skutoční, môžu sa vás dotknúť, objať, fandiť, ​​nie sú len virtuálni.
Tréningy v našich oddieloch sú koncipované tak, aby u účastníkov došlo k postupnému budovaniu sily, vytrvalosti, flexibility a ohybnosti tela v závislosti na ich vlastných pocitoch. To všetko robí systém
Krav Maga komplexne tak v sebaobrane, tak aj v bežnom živote.

Krav Maga je tiež cestovanie, spoznávanie nových miest a priateľov z mnohých krajín. Toto naša federácia umožňuje. Európska Federácia Krav Maga Richard Douieb je najväčšou federáciou na svete čo do počtu registrovaných členov.

5. VZDIALENOSŤ OD ÚTOČNÍKA A ČAS NA OBRANU:

Oboje má zásadný význam v sebaobrane. Vo väčšine prípadov máme kvôli krátkej vzdialenosti od útočníka málo času na obranu. Krav Maga je preto vytvorená z jednoduchých a úsporných rýchlych pohybov. To umožňuje využiť maximálnu energiu počas boja. Tak isto, jednoduchý pohyb je rýchly, a to je obzvlášť dôležité ak ste od útočníka iba vo veľmi krátkej vzdialenosti.

6. KRAV MAGA A ŠPORT:

Krav Maga nie je šport. Nie je preto zviazaná žiadnymi športovými pravidlami. Práve preto sa jedná o najefektívnejší spôsob sebaobrany, u ktorého je účinnosť a funkčnosť dôležitejšia ako estetika a ladnosť pohybov.
Počas tréningov sa snažíme vycvičiť zverencov k dobrej bojovnosti, ktorú dokážu ťažiť zo svojej zručnosti, ak je to nevyhnutne potrebné.